Oculus Rift DK2

Wstęp ››
Parent Previous Next
Oculus Rift DK2


Rift to wyświetlacz wirtualnej rzeczywistości zakładany na głowę, tworzony przez Oculus VR. Podczas okresu działania jako niezależna firma, Oculus VR podniósł budżet do  2.400.000 dolarów na rozwój Rift.


Wersja konsumencka produktu będzie dostępna gdzieś w 2015 roku. Oculus wydał dwa zestawy "deweloperskie"; DK1 pod koniec 2012 roku, a od połowy 2014 - DK2, aby dać programistom szansę na rozwój oprogramowania na start Rift wersji konsumenckiej. Te zostały również zakupione przez wielu entuzjastów wirtualnej rzeczywistości do ogólnego użytku.


Oculus DK2 wykorzystuje tryb rozszerzonego pulpitu i orientację portretową dla urządzenia Oculus.Po naciśnięciu klawisza "O" RENDERLights aktywuje Oculus i przechodzi w tryb pełnego ekranu.

Jeśli pełny ekran jest na monitorze 1, trzeba będzie przenieść go na monitor 2, w tym przypadku Oculus Rift.


Aby to zrobić trzeba przełączać wyświetlanie na monitorach.

Użyj do tego Shift-F11 by przełączać pełen ekran w RENDERLights na różne monitory.

Naciśnij klawisz Esc, aby powrócić do trybu edytora na monitorze 1.


Aby wyjść z trybu Oculus Rift wystarczy nacisnąć literę O, aby powrócić do standardowego okna.

Pamiętaj, aby przełączać tryb pełnoekranowy z powrotem do pierwszego monitora, gdy nie jest używany Oculus.


W Windows7 wyłącz Aero dla uzyskania najlepszej wydajności.UWAGA:


Oculus Rift wymaga bardzo dużej liczby klatek na sekundę, jest potrzebny dobry komputer z dobrą wydajnością karty graficznej.


Wraz ze wzrostem gier wirtualnej rzeczywistości, niektórzy ludzie zauważają, że systemy takie jak Oculus Rift mogą powodować choroby symulatorowe, który są podobne do choroby lokomocyjnej. Możesz odczuwać zawroty głowy, mdłości, a nawet może to powodować wymioty.


Upewnij się, że Oculus Rift jest odpowiednio skalibrowany dla Twoich oczu. Każdy ma różne wymiary oczu, czy jest to odległość pomiędzy oczami lub pola widzenia. Trochę czasu potrzeba, aby skalibrować Rift pod Twój wzrok. Nieprawidłowa kalibracja jest główną przyczyną choroby lokomocyjnej.


Jeśli czujesz się niedobrze, jedz lub pij produkty zawierające imbir. To pomoże w zwalczaniu nudności. Jednakże, należy podjąć kroki w celu zmniejszenia choroby lokomocyjnej w samym Rift, robiąc częste przerwy.